Buradasınız

Mükellef Hizmetleri Temel Teknikleri Eğitimi Başladı.

Mükellef Hizmetleri Temel Teknikleri Eğitimi Başladı.


Yeniden yapılanma sürecinde mükellef odaklı bir yapıya geçilmesiyle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığının Ana hizmet birimlerinden birisi olan Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı mükelleflere etkin ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Mükellef Hizmetleri Eğitim Programları gerçekleştirmektedir.

Bu çalışmalar çerçevesinde 7-15 Haziran 2006 tarihleri arasında Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı Personeline yönelik olarak Mükellef Hizmetleri Temel Teknikleri'nin anlatıldığı bir eğitim programı gerçekleştirilmiştir. ABD Hazine Bakanlığı Danışmanlarından Jeff ROZWADOWSKİ tarafından gerçekleştirilen eğitim programında Mükellef Hizmeti Temel Bilgileri, Mükellef Hakları, Mükellef Hizmetinin Gönüllü Uyuma Katkısı, Vergi İdaresinin Misyonu gibi konulara yer verilmiştir.

Bu temel eğitim sonrasında, eğitime katılan personel, önümüzdeki sonbahardan itibaren Türkiye genelinde düzenlenecek olan ve vergi mükellefleriyle temas halinde bulunan vergi dairesi personelini Mükellef Hizmetleri Temel Teknikleri konusunda bilgilendirmek amaçlı eğitim programlarına eğitmen olarak katılacaklardır.